TCL 32S5K
TCL 32S5K price in Nepal, full specifications, features, pros and cons, and FAQs.
Best Price in Nepal
रु. 30,600
Official MRP in Nepal
रु. 36,090
Screen Size
32 inch
Resolution
1920x1080
Display
QLED
Refresh Rate
60Hz
OS
Google TV
Special Features
Google TV, HDR10+, Dolby Audio
Specifications
| Brand | TCL |
|---|---|
| Model | 32S5K |
| Short Name | QLED 32" 2025 |
| Model Number | 32S5K |
| Launch Year | 2025 |
| Launch Date | October 1, 2025 |
| Screen Size | 32 inch |
| Display Type | QLED |
| Resolution | 1920x1080 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| HDR Support | HDR10+ |
| Operating System | Google TV |
| Processor | Quad-core |
| RAM | 2GB |
| Storage | 16GB |
| Speakers | 2x10W |
| Audio Output | 20W |
| HDMI Ports | 3 |
| USB Ports | 2 |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Power Consumption | 70W |
| Dimensions | 730 x 430 x 80 mm |
| Weight | 4.5 kg |
| Colors | Black |
| Warranty | 2 Years |
| Official URL | https://www.tcl.com/eu/en/support/model/32s5k |

No comments yet. Your opinion matters.