
CG32VFL
CG32VFL price in Nepal, full specifications, features, pros and cons, and FAQs.
Best Price in Nepal
रु. 19,290
Official MRP in Nepal
रु. 22,690
Screen Size
32 inch
Resolution
1366x768
Display
LED
Refresh Rate
60Hz
OS
Non-smart
Special Features
HD Ready, A+ Panel, Turbo Sound, Frameless
Specifications
| Brand | CG |
|---|---|
| Model | CG32VFL |
| Short Name | CG32VFL 32" |
| Model Number | CG32VFL |
| Launch Year | 2024 |
| Launch Date | January 1, 2024 |
| Screen Size | 32 inch |
| Display Type | LED |
| Resolution | 1366x768 |
| Refresh Rate | 60Hz |
| HDR Support | No |
| Operating System | Non-smart |
| Processor | MT5896 |
| RAM | Not applicable |
| Storage | Not applicable |
| Speakers | 2x8W |
| Audio Output | 16W |
| HDMI Ports | 3 |
| USB Ports | 2 |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth | No |
| Power Consumption | 60W |
| Dimensions | Without Stand: 725.1 x 69 x 426.8 mm; With Stand: 725.1 x 214.6 x 477.3 mm |
| Weight | 3.5 kg |
| Colors | Black |
| Warranty | 3 Years |


No comments yet. Your opinion matters.