
Acer Swift 14 AI 51-55J3
Processor
Intel Core Ultra 5 226V
Graphics
Integrated Intel Graphics
RAM
16GB
Storage
512 GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | Acer Swift 14 AI 51-55J3 |
| Short Name | Swift 14 AI 51-55J3 |
| Launch Year | 2025 |
| Laptop Type | Ultrabook |
Performance
| Processor Model | Intel Core Ultra 5 226V |
|---|---|
| CPU Summary | Intel Core Ultra 5 226V |
| Graphics Model | Integrated Intel Graphics |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512 GB |
| Storage Type | NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|




No comments yet. Your opinion matters.