
Acer Nitro V 15 ANV15-51-560K
Processor
Intel Core i5-13420H
Graphics
NVIDIA GeForce RTX 4050
RAM
16GB
Storage
512GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | Acer Nitro V 15 ANV15-51-560K |
| Short Name | Nitro V 15 ANV15-51-560K |
| Model Number | ANV15-51-560K |
| Launch Year | 2024 |
| Laptop Type | Gaming |
Performance
| Processor Model | Intel Core i5-13420H |
|---|---|
| CPU Summary | Intel Core i5-13420H |
| Graphics Model | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| GPU Summary | RTX 4050 |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|




No comments yet. Your opinion matters.