
Acer Aspire Lite 14 AL14-52M-54V4
Best Price
रु. 79,999
Display
14"
Processor
Core i5-1334U
Graphics
Integrated Intel Graphics
RAM
8GB
Storage
512GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | Acer Aspire Lite 14 AL14-52M-54V4 |
| Short Name | Aspire Lite 14 AL14-52M-54V4 |
| Model Number | AL14-52M-54V4 |
| Launch Year | 2024 |
| Laptop Type | Everyday |
Display
| Display Size | 14" |
|---|---|
| Display Type | IPS |
| Display Summary | 14" IPS |
Performance
| Processor Model | Core i5-1334U |
|---|---|
| CPU Summary | Core i5-1334U |
| Graphics Model | Integrated Intel Graphics |
| RAM | 8GB |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|




No comments yet. Your opinion matters.