
Acer Aspire Lite 14 AL14-31P-36ZY
Best Price
रु. 50,999
Display
14" • 1920 x 1200
Processor
13th Gen Intel i3-N300
Graphics
Integrated Intel Graphics
RAM
8GB
Storage
256GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | Acer Aspire Lite 14 AL14-31P-36ZY |
| Short Name | Aspire Lite 14 AL14-31P-36ZY |
| Model Number | AL14-31P-36ZY |
| Launch Year | 2023 |
| Laptop Type | Everyday |
Display
| Display Size | 14" |
|---|---|
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Display Summary | 14" 1920 x 1200 |
Performance
| Processor Model | 13th Gen Intel i3-N300 |
|---|---|
| CPU Summary | 13th Gen Intel i3-N300 |
| Graphics Model | Integrated Intel Graphics |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Storage Type | NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|




No comments yet. Your opinion matters.