
Acer Aspire Go 15 AG15-32P-39R2
Display
15.6" • 1920 x 1080
Processor
Intel Core 3 N355
Graphics
Integrated Intel Graphics
RAM
8GB
Storage
256GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | Acer Aspire Go 15 AG15-32P-39R2 |
| Short Name | Aspire Go 15 AG15-32P-39R2 |
| Model Number | AG15-32P-39R2 |
| Launch Year | 2025 |
| Laptop Type | Everyday |
Display
| Display Size | 15.6" |
|---|---|
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Summary | 15.6" 1920 x 1080 |
Performance
| Processor Model | Intel Core 3 N355 |
|---|---|
| CPU Summary | Intel Core 3 N355 |
| Graphics Model | Integrated Intel Graphics |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB |
| Storage Type | NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|




No comments yet. Your opinion matters.