
Acer Aspire 5 A515-57G-56DQ
Best Price
रु. 83,000
Display
15.6" • 1920 x 1080
Processor
12th gen i5-1235U
RAM
8GB
Storage
512GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | Acer Aspire 5 A515-57G-56DQ |
| Short Name | Aspire 5 A515-57G-56DQ |
| Model Number | A515-57G-56DQ |
| Launch Year | 2022 |
| Laptop Type | Everyday |
Display
| Display Size | 15.6" |
|---|---|
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Summary | 15.6" 1920 x 1080 |
Performance
| Processor Model | 12th gen i5-1235U |
|---|---|
| CPU Summary | 12th gen i5-1235U |
| RAM | 8GB |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|




No comments yet. Your opinion matters.