
Acer Aspire 3 A325-42
Best Price
रु. 70,000
Display
15.6" • 1920 x 1080
Processor
Ryzen 5 7430U
Graphics
Integrated AMD Radeon Graphics
RAM
16GB
Storage
512GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | Acer Aspire 3 A325-42 |
| Short Name | Aspire 3 A325-42 |
| Model Number | A325-42 |
| Launch Year | 2023 |
| Laptop Type | Everyday |
Display
| Display Size | 15.6" |
|---|---|
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Summary | 15.6" 1920 x 1080 |
Performance
| Processor Model | Ryzen 5 7430U |
|---|---|
| CPU Summary | Ryzen 5 7430U |
| Graphics Model | Integrated AMD Radeon Graphics |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|




No comments yet. Your opinion matters.