
Acer Aspire 14 A14-51P
Best Price
रु. 88,999
Display
14" • 1920 x 1200
Processor
Intel Core 5 120U
Graphics
Integrated Intel Graphics
RAM
16GB
Storage
512GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Acer |
|---|---|
| Model | Acer Aspire 14 A14-51P |
| Short Name | Aspire 14 A14-51P |
| Model Number | A14-51P |
| Launch Year | 2024 |
| Laptop Type | Everyday |
Display
| Display Size | 14" |
|---|---|
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Display Summary | 14" 1920 x 1200 |
Performance
| Processor Model | Intel Core 5 120U |
|---|---|
| CPU Summary | Intel Core 5 120U |
| Graphics Model | Integrated Intel Graphics |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|




No comments yet. Your opinion matters.