
Lenovo V15 G4 IRU
Best Price
रु. 85,000
Display
15.6" • 1920 x 1080 • 60Hz
Processor
Intel i5 - 13420H
Graphics
Integrated Graphics
RAM
16GB
Storage
512GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | Lenovo V15 G4 IRU |
| Short Name | V15 G4 IRU |
| Model Number | V15 G4 IRU |
| Launch Year | 2023 |
| Laptop Type | Business |
Display
| Display Size | 15.6" |
|---|---|
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Type | FHD TN/IPS LCD |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Display Summary | 15.6" 1920 x 1080 FHD TN/IPS LCD |
Performance
| Processor Model | Intel i5 - 13420H |
|---|---|
| CPU Summary | Intel i5 - 13420H |
| Graphics Model | Integrated Graphics |
| Graphics VRAM | Shared |
| GPU Summary | Integrated |
| RAM | 16GB |
| RAM Type | DDR5 |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | M.2 PCIe NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|
No comments yet. Your opinion matters.