
Lenovo IdeaPad Slim 3i 14IRH10R
Best Price
रु. 87,999
Display
14" • 1920 x 1200
Processor
Intel Core 5 210H
Graphics
Intel Graphics / Intel Arc
RAM
16GB
Storage
512GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | Lenovo IdeaPad Slim 3i 14IRH10R |
| Short Name | IdeaPad Slim 3i 14IRH10R |
| Model Number | 14IRH1 |
| Launch Year | 2025 |
| Laptop Type | Ultrabook |
Display
| Display Size | 14" |
|---|---|
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Display Summary | 14" 1920 x 1200 |
Performance
| Processor Model | Intel Core 5 210H |
|---|---|
| CPU Summary | Intel Core 5 210H |
| Graphics Model | Intel Graphics / Intel Arc |
| Graphics VRAM | Shared |
| GPU Summary | Integrated |
| RAM | 16GB |
| RAM Type | DDR5 / LPDDR5 |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | M.2 PCIe NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|
No comments yet. Your opinion matters.