
Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14AKP10
Best Price
रु. 131,999
Display
14" • 1920 x 1200
Processor
Ryzen AI 7 350
Graphics
AMD Radeon Graphics
RAM
16GB
Storage
512GB
OS
Windows 11
Laptop Specifications
Basic Information
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Model | Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14AKP10 |
| Short Name | IdeaPad 5 2-in-1 14AKP10 |
| Model Number | 14AKP1 |
| Launch Year | 2025 |
| Laptop Type | 2-in-1 |
Display
| Display Size | 14" |
|---|---|
| Resolution | 1920 x 1200 |
| Display Type | IPS Touch |
| Display Summary | 14" 1920 x 1200 IPS Touch |
Performance
| Processor Model | Ryzen AI 7 350 |
|---|---|
| CPU Summary | Ryzen AI 7 350 |
| Graphics Model | AMD Radeon Graphics |
| Graphics VRAM | Shared |
| GPU Summary | Integrated |
| RAM | 16GB |
| RAM Type | DDR5 / LPDDR5 |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | M.2 PCIe NVMe SSD |
Connectivity & Features
| Operating System | Windows 11 |
|---|
No comments yet. Your opinion matters.